M70 SM-kilpailut 25.-26.3.2017 


Pelipaikka
Porvoon urheiluhalli, Laivurinpolku 3 (Linkki Googlen karttaan)

Joukkueet:

Tervelentis Oulusta
Homenokat Jyväskylästä
Etelä-Kuopion Ilves
Kalevan Lentopallo Tampereelta
Koskenmäen Kisailijat
Napapiirin Pukit Rovaniemeltä
Pater nestorit Raisiosta
Poliisien Palloseura, Helsingistä
Sikariporras, Helsingistä
Well Parrat Turusta
Äijät M70 Lahdesta
Porvoon NMKY

Järjestelytoimikunnan puheenjohtaja
Esko Kuisma
0400 242264
soiniemi@luukku.com


Otteluohjelma

Lohkot

Lohko 1: Well Parrat, KosKis, EKI
Lohko 2: PSS, Pukit, Päijät
Lohko 3: TerLe, Sikari, PoNMKY
Lohko 4: KaLe, Homenokat, Nestorit

Lauantai 25.3.2017

 Aika Peli Kenttä Tulos Pisteet Ottelu
 11:00 Päijät - PSS
 1
 0-2 (18-25, 12-25) 
 11:00 PoNMKY - TerLe
 2
 1-2 (22-25, 25-23, 8-15) 
 11:00 Nestorit - KaLe
 3
 0-2 (23-25, 23-25) 
 12:00 EKI - Well Parrat
 1
 0-2 (13-25, 9-25) 
 12:00
 PSS - Pukit
 2
 1-2 (17-25, 25-19, 12-15) 
 12:00 TerLe - Sikari
 3
 0-2 (21-25, 21-25) 
 13:00 Well Parrat - KosKis
 1
 2-0 (25-11, 25-7) 
 13:00 Pukit - Päijät
 2
 2-1 (25-15, 14-25,15-10) 
 13:00 KaLe - Homenokat
 3
 1-2 (25-22, 16-25, 5-15) 
 14:00 KosKis - EKI
 1
 2-0 (25-21, 25-12) 
 14:00 Sikari - PoNMKY
 2
 2-0 (25-20, 25-15) 
 14:00 Homenokat - Nestorit
 3
 2-0 (25-23, 25-19) 
 15:00 Koskis - Nestorit
 1
 0-2 (14-25, 21-25) ottelu 13
 15:00 PPS - PoNMKY
 2
 2-1 (17-25, 25-16, 17-15) ottelu 14
 15:00 KaLe - EKI
 3
 2-0 (25-15, 25-15) ottelu 16
 16:00 Pukit - KaLe
 1 
 0-2 (14-25, 22-25) ottelu 18
 16:00 Well-Parrat - PPS
 2
 2-0 (25-14, 25-10) ottelu 17
 16:00 TerLe - Päijät
 3
 0-2 (13-25, 22-25) ottelu 15
 17:00 Sikari - Nestorit
 1
 2-1 (25-19, 15-25, 15-12) ottelu 19
 17:00 Homenokat - Päijät
 2
 2-1 (23-25, 25-23,15-2) ottelu 20

Sunnuntai 26.3.2017

AikaOttelu  Kenttä Tulos Pisteet Ottelu
 09:00 Koskis - EKI
 1
 2-1 (26-24, 25-27, 15-13) ottelu 21
 09:00 PoNMKY - TerLe
 2
 2-1 (25-13, 21-25, 15-9) ottelu 22
 10:00 PPS - Päijät
 1
 2-1 (25-11, 11-25, 15-8) ottelu 23
 10:00 Pukit - Nestorit
 2
 2-1 (26-24, 23-25, 17-15) ottelu 24
 11:00
 Well-Parrat - Homenokat
 1
 2-1 (18-25, 25-11, 15-11) ottelu 25
 11:00 KaLe - Sikari
 2
 2-0 (25-17, 25-13) ottelu 26
 12:00 EKI - TerLe
 1
 1-2 (25-14, 21-25, 11-15) ottelu 27
 12:00 KosKis - PoNMKY
 2
 0-2 (13-25, 13-25) ottelu 28
 13:00 Päijät - Nestorit
 1
 2-1 (25-21, 16-25, 16-14) ottelu 29
 13:00 PPS - Pukit
 2
 2-0 (25-18, 25-15) ottelu 30
 14:00 Homenokat - Sikari
 1
 2-0 (25-18, 25-20) ottelu 31
 14:00 Well-Parrat - KaLe
 2
 2-1 (21-25, 25-15, 15-11) ottelu 32

Sijoitukset
1. Well-Parrat
2. KaLe
3. Homenokat
4. Sikari
5. PPS
6. Pukit
7. Päijät
8. Nestorit
9. PoNMKY
10. KosKis
11. TerLe
12. EKI

Alisivut (2): Tapahtunutta Tulevaa